Андижонда ФВБ инспектори 1800 доллар билан ушланди
Андижон вилояти Балиқчи туманида Фавқулодда вазиятлар бўлими инспектори қариндошни ишга киритиб қўйиш ваъдаси эвазига 1800 АҚШ доллари талаб қилгани айтилмоқда. У пулни олган вақтда тезкор тадбирда ашёвий далиллар билан ушланган.
Фото: ДХХ
Андижон вилояти Балиқчи тумани Фавқулодда вазиятлар бўлими инспектори хизмат мавқеидан фойдаланиб, фуқаронинг ишончига кирган ҳолда, мансабдор танишлари орқали унинг қариндошини мазкур соҳага ишга киритиб қўйиш эвазига 1800 АҚШ доллари талаб қилган.
Давлат хавфсизлик хизмати ҳамда Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда инспектор сўралган пул маблағини тумандаги умумий овқатланиш шохобчаларидан бирида олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Ҳозирда унга нисбатан Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “в” банди ва 28, 211-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.