Povetkin Uaytni nokautga uchratdi. U endi Tayson Fyuri bilan jang qilishi mumkin
22 avgust kuni Brentvudda (Buyuk Britaniya) professional boks kechasi bo‘lib o‘tdi. «Jangchilar bog‘i»dagi ushbu oqshomdagi asosiy jangda rossiyalik Aleksandr Povetkin va britaniyalik Dillian Uayt to‘qnashdi. WBC bo‘yicha vaqtinchalik jahon chempioni va WBC Diamond kamari tikilgan ushbu jang 40 yoshli rossiyalik bokschi g‘alabasi bilan yakunlandi.
Povetkin to‘rtinchi raund davomida ikki marta nokdaun holatiga tushdi, ammo u beshinchi raundda apperkot zarbasi bilan raqibni nokautga uchratdi.
Aleksandr Povetkin uchun bu 2020 yildagi ilk jang edi. U so‘nggi marta 2019 yil dekabrida ringga ko‘tarilgan, Saudiya Arabistonidagi boks kechasida Maykl Hanterga qarshi jang durang natija bilan tugagandi. O‘sha turnirda Dillian Uayt ham ishtirok etib, Mariush Vaxni mag‘lub etgandi. Rossiyalik bokschi shu vaqtgacha professional boksda 39 jang o‘tkazib, 36 g‘alabaga (25tasi — nokaut bilan) erishgan, ikki bor mag‘lub bo‘lgan va bir jang durang bilan tugagan.