«Atletiko Madrid» O‘zbekiston sayyohlik salohiyatini targ‘ib qilishga ko‘maklashadi
O‘zbekiston Turizm qo‘mitasi raisi Umid Shodiyev Ispaniyaga tashrifi davomida ushbu mamlakatning mashhur futbol klublaridan biri – Madridning "Atletiko" jamoasi mutasaddilari bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Muzokaralar chog‘ida O‘zbekistonning turizm salohiyatini xalqaro maydonda targ‘ib qilish bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.
"Atletiko" futbol klubining mashhurligi va jahon miqyosidagi ta’siridan kelib chiqqan holda O‘zbekistonning noyob sayyohlik maskani sifatida yanada targ‘ib qilishda hamkorlik qilishga alohida e’tibor qaratildi.
Mamlakatning boy madaniy va tarixiy merosini ommalashtirish, shuningdek, asosiy turistik yo‘nalishlarni targ‘ib qilishga qaratilgan qo‘shma marketing va reklama kampaniyalarini o‘tkazish istiqbollari xususida fikr almashildi.
Mazkur uchrashuv turizm sohasidagi xalqaro hamkorlikni rivojlantirishda muhim bosqich bo‘ldi va xorijiy sayyohlarni jalb etishga qaratilgan marketing strategiyasini kengaytirish uchun yangi imkoniyatlar ochadi.
"Atletiko" futbol klubi bilan hamkorlik O‘zbekistonga global axborot va reklama kampaniyalariga integratsiyalashish imkonini beradi.