Qarshi davlat universitetining domlasi o‘qishga kiritishni va'da qilgan edi, biroq...
Qarshi davlat universitetining tabiiy fanlar fakulteti o‘qituvchisi X.Xazratqulovga universitetda ishlayotgani boshqalarni aldashida qo‘l keldi. Bu haqda “Huquq” nashri yozmoqda.
X.Xazratqulov mirishkorlik (Qashqadaryo viloyati) R.Faqirov va A.Xudoyberdiyevlarga universitet tabiiy fanlar fakultetining kimyo yo‘nalishiga o‘qishga kiritib qo‘yishni va'da beradi.
R.Faqirov va A.Xudoyberdiyevlar domlaning gaplariga ishonib, 19 million 200 ming so‘m pul berishadi. Ammo yigitlar o‘qishga kira olishmaydi. Ular domladan pullarini so‘ray boshlashadi. Domla esa turli bahonalar bilan ularni aldashga kirishadi. Shundan so‘ng yigitlar bu haqda huquqni muhofaza qiluvchi organlarga murojaat qilishadi.
SOJJDLQK departamentining Mirishkor tumani bo‘limi tomonidan mazkur holat bo‘yicha X.Xazratqulovga nisbatan jinoiy ish qo‘zg‘atilib, sudning hukmi bilan unga nisbatan jazo muqarrarligi ta'minlandi.