Shahnoza Mirziyoyeva yangi lavozimga tayinlandi
Foto: Maktabgacha ta'lim vazirligi
Shahnoza Mirziyoyeva Maktabgacha ta'lim vazirligi Maktabgacha ta'lim sohasi siyosatini shakllantirish va yuritish bosh boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlandi. Bu haqdagi ma'lumotni vazirlik Kun.uz’ga tasdiqladi.
Qayd etilishicha, Shahnoza Mirziyoyeva bosh boshqarma boshlig‘i sifatida 2019 yil 1 avgustdan ish boshlagan. Bundan avval u mehnat qilgan boshqarma ikki yo‘nalishga ajratilgani aytildi.
Shahnoza Mirziyoyeva vazirlik tizimida Maktabgacha ta'lim muassasalari faoliyatini tashkil etish boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari sifatida ishlab kelayotgandi.
Vazirlar Mahkamasining 1 avgust kungi qarori bilan O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha ta'lim vazirligi hay'ati a'zolari tarkibi tasdiqlandi. O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha ta'lim vazirligi hay'ati a'zolarining soni o‘n bir kishidan iborat bo‘lishi belgilab qo‘yildi.
O‘zbekiston Respublikasi Maktabgacha ta'lim vazirligining hay'ati quyidagi tarkibda tasdiqlandi: