O‘qishni ko‘chirish bo‘yicha test sinovlari sanalari e’lon qilindi
Xorijiy va nodavlat OTMlardan o‘qishni ko‘chirish bo‘yicha test 19-20 avgust kunlari o‘tkaziladi.
Ma’lumot uchun, test sinovlari 2 ta mutaxassislik va 3 ta majburiy fan bo‘yicha o‘tkaziladi. Majburiy bo‘lgan 3 ta fan - ona tili (o‘zbek, rus yoki qoraqalpoq tili), matematika va O‘zbekiston tarixi fanidan 10 tadan jami 30 ta savol beriladi. Har bir savolga 1,1 ball berilib, jami to‘plash mumkin bo‘lgan ball – 33 ball.
Bakalavriat ta’lim yo‘nalishiga mos bo‘lgan 2 ta mutaxassislik fanning har biridan 30 tadan savol beriladi. Fanlarga mos ravishda 3,1 va 2,1 balldan beriladi. Ikkita fandan jami to‘plash mumkin bo‘lgan ball – 156 ball. 5 ta fandan to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ball esa 189ni tashkil qiladi.
Agentlik talabgorlardan test sinovi o‘tkaziladigan binoga ruxsatnomada belgilangan vaqtdan kechikmasdan, pasport (ID-karta) va ruxsatnoma bilan kelishlarini so‘ragan Talabgorlar test sinovida ishtirok etish uchun ruxsatnomani Bilimni baholash agentligining my.uzbmb.uz saytidan olishlari mumkin.