Tuman O‘zbekistondagi uchta aeroport faoliyatini cheklab qo‘ydi
Nukus, Urganch va Farg‘ona aeroportlarini erta tongdan quyuq tuman qopladi. Aeroportlarda noqulay ob-havo sharoiti tufayli havo kemalarini qabul qilish va uchirilishiga vaqtinchalik cheklovlar joriy etildi.
Shuningdek, Uzbekistan Airways aviakompaniyasining Toshkent — Nukus yo‘nalishi bo‘yicha HY-11 reysi ham Nukusdagi tuman sabab mahalliy vaqt bilan soat 11:30 ga qoldirildi.
Farg‘ona aeroportida noqulay ob-havo sharoiti tufayli samolyotlarni qabul qilishga cheklovlar joriy etilgandi. Silk Avia aviakompaniyasining Toshkent — Farg‘ona yo‘nalishidagi US-401 reysi mahalliy vaqt bilan soat 11:20 ga ko‘chirildi. Farg‘ona aeroporti samolyotlarni uchirishga odatdagi rejimda ishlamoqda.
Biroz o‘tib Farg‘ona xalqaro aeroportida samolyotlarni qabul qilishga joriy etilgan cheklovlar olindi. Aeroport odatiy rejimda ishlamoqda.