Yangi Qo‘yliq dehqon bozori - FOOD CITY'da oziq-ovqat yarmarkasi bo‘lib o‘tadi
O‘zbekistondagi eng yirik agroklaster bo‘lgan “FOODCITY” majmuasi Sizlarni yaqinlashib kelayotgan eng aziz bayramimiz O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining 31 yilligi bilan muborakbod etadi. Shu munosabat bilan to‘yga to‘yona bilan deganlaridek eng ulug‘, eng aziz bayramimiz munosabati bilan joriy yilning 1,2 va 3 sentabr kunlari“FOODCITY” majmuasida oziq-ovqat mahsulotlari yarmarkasi bo‘lib o‘tadi. Mazkur yarmarka sizni eng hamyonbop narxlar bilan hayratlantirishi aniq. Demak, yoqimli xarid va madaniy hordiq olish imkoniyatini qo‘ldan boy bermang.
Shuningdek, majmuada har kuni:
Kartoshka (gala navli) 1 kg – 3000 so‘m;
Piyoz 1 kg – 3000 so‘m;
Sabzi 1 kg – 2500 so‘m;
Un (oliy navli) 1 kg – 6000 so‘m;
Guruch 1 kg Mustaqillik – 7000 so‘mdan.
Guruch 1 kg Alanga – 9 000 — 10 000 so‘mdan.
Guruch 1 kg Lazer – 18500 so‘mdan.
Pomidor 1 kg – 3000 so‘m;
Bodring 1 kg – 3000 so‘m.
Shakar 1 kg – 12000 so‘m:
Yog‘ 1 litr – 17000 so‘m.
Banan 1 kg – 13000 so‘m:
Uzum 1 kg – 5000 -10 000 so‘m;
Shaftoli 1 kg – 7000 so‘mdan boshlab.
Tuxum (dona) – 650-950 so‘m;
Mol go‘shti 1 kg – 60000 so‘m;
Tovuq go‘shti 1 kg – 23000 so‘m;
Faqat «FOOD CITY» belgisi bilan ma’lum joylarda shahardagi eng arzon narxlar sizni kutmoqda!
Food city majmuasi xalqimiz dasturxoniga sifatli va hamyonbop mahsulotlar yetkazib berish maqsadida maxsus savdo shoxobchalari tashkil qilgan. Bu shoxobchalarda oziq-ovqat mahsulotlarini belgilangan tartibda arzon narxlarda sotib olish mumkin. Mahsulot narxining bir qismi esa uni sotuvchi tadbirkorlarga majmua tomonidan qoplab beriladi.
Masalan, birgina yog‘ 20 ming so‘m bo‘lsa, uning 5 ming so‘mi Food city tomonidan tadbirkorga to‘lab beriladi. Xaridorlarga bu mahsulot 15 ming so‘mdan sotilmoqda.