O‘zbekistondagi barcha opa-singillarimizni bayram bilan tabriklayman. Ularga sog‘lik-salomatlik va ishlarida omad tilayman.
Foto: Shaxmat federatsiyasi
Erkinjon Turdimov, Samarqand viloyati hokimi
Muqaddas Qur’oni Karimda, hadislarda, ulug‘ kitoblarda, umuman, dinimizda ayolni ulug‘lash savobli ishgina emas, balki farz hisoblangan. Negaki, ayol kelajagimizning bunyodkori, farzandimizning tarbiyachisi, qolaversa, husnu-latofati, sadoqati, xizmati bilan ro‘zg‘orimizni obod, oilamizni baxtli qiladi.
Barcha ayollarimizga orzusidagi baxtlarga erishib yurishini tilamayman.
Akmal Burhonov, Korrupsiyaga qarshi kurash agentligi rahbari
8 mart bu — aziz onalarimiz, qizlarimiz, opa-singillarimiz, ayollarimiz bayrami. Ularning har biri bizning hayotimiz mazmuni bo‘lgani bois, ushbu bayramning qadrini to‘liq ifoda etib beradi.
Bugun ayollarimiz mamlakat ijtimoiy-siyosiy, iqtisodiy hayotining faol ishtirokchisiga aylanib ulgurdi. Ayollarning maqomi esa davlatning kuch-qudrati, osoyishtaligi, rivojlanishi hamda korrupsiya darajasiga bevosita bog‘liq ekani olimlar tomonidan allaqachon isbotlangan.
Shunday ekan, ularning zehni, keng dunyoqarashi, har qanday vaziyatni to‘g‘ri baholay olishi kabi xislatlaridan unumli foydalana olishimiz har qachongidan ham muhimdir.
Fursatdan foydalanib, davlat xizmatida, tadbirkorlikda, farzand tarbiyasida, o‘qishda, umuman hayotimizning har bir yo‘nalishida o‘z vazifasiga mehr bilan yondashayotgan yurtimizning barcha ayollarini go‘zal va nafis bayram 8-mart Xalqaro xotin-qizlar kuni bilan chin qalbimdan tabriklab, baxtimizga hamisha sog‘-omon bo‘lishlarini tilab qolaman!
Muhammadali Abduqunduzov, O‘zbekiston va Qoraqalpog‘iston xalq artisti.
Aziz opa-singillar, barchangizni 8 mart – xotin-qizlar bayrami bilan chin qalbimdan tabriklayman. Sizlarga uzoq umr, sihat-salomatlik, ko‘ngillaringizdagi eng yaxshi tilaklar ijobatini tilayman.
Bizda ayollarning hurmati doim baland bo‘lgan. Bobur hazratlari o‘z rafiqalarini qanday hurmat qilganini bir eslang.
Sen gulsenu men haqir bulbuldurmen,
Sen shu’lasenu men shu’lag‘a kuldurmen.